Blog

Kanepe Seçimi

Malzeme seçiminin tarza etkisi

Mobilyada kullanılan malzeme, ürünü tamamiyle değiştirme potansiyeline sahip bir
tercihtir. Aynı model kanepeyi ayaklarında kullanılan malzeme veya döşemesinde kullanılacak kumaşlar ile İskandinav ve mid-century modern gibi farklı tarzlara çevirmek mümkün.

İskandinav stilinde daha açık tonlar, daha sade detaylar tercih edilirken, mid-century modern tarzda ise toprak tonları ve bunlara eşlik eden daha cesur renkler tercih ediliyor.

Aynı tasarıma sahip iki kanepe kumaşında yapılan renk ve doku değişikliğiyle iki tarzı da elde etmek mümkün. Ayaklarda seçeceğiniz ahşap malzeme rengi de kumaş kadar önemli. Kullanılan ahşap yağı daha sıcak bir ton elde etmenizi sağlarken kullanılan vernikle daha koyu veya daha soğuk tonlar elde etmek mümkün. Ayaklarda seçeceğiniz ahşap veya metal malzeme kanepenin klasik veya modern gözükmesine yardımcı olacaktır.

Mutlaka görün deneyin

Kanepe konulacak odanın merkez ürünü olacaktır. Bu yüzden süngerin yumuşaklığını, kumaşın dokusunu, oturma derinliğini, sırt minderinin rahatlığını deneyerek almak her zaman daha iyi bir seçimdir. Deneme imkanı bulunmuyor ise satıcıya teknik detayları sorabilirsiniz.

Evcil hayvanınız var ise uygun kumaş seçin

Artık bir çok firmada evdeki dostlarımız için uygun kumaş seçenekleri bulmak mümkün. Tarzınıza uygun kanepeyi bulduktan sonra daha uzun ömürlü olması için mutlaka minik dostlarımızı düşünerek kumaş seçmenizi öneririz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir