Terrazzo

Uzun yıllardır ağırlıklı olarak zemin ve merdiven döşeme malzemesi olarak sıklıkla tercih edilen terrazzo günümüzde dekoratif ürünlerle şekil bularak evlerimizde yerini alıyor.

Hikayesi 16.yy’da İtalya’da başlamış terrazzo aslında tarihin en eski çevreci zemin kaplaması türlerinden biridir. İtalyan yapı ustalarının inşaatlardan dökülen mermer ve granit parçalarını çimento harcının içerisine karıştırarak değerlendirmesiyle ortaya çıkmış dekoratif zemin kaplama türüdür. Yıllardır merdivenlerde, giriş hollerinden, mutfak tezgahlarından ve ıslak yüzeylerin zeminlerinden aşina olduğumuz terrazzo, son yıllarda yapı malzemesi özelliğinin haricinde yemek masalarında, sehpalarda ve dekoratif objelerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

İşyerinde uzun süre oturarak vakit geçirdiğimizde, tüm iç detayların olabildiğince konforlu ve kaliteli olması sizin için önemlidir. Çünkü çevrimiçi bir kumarhane oyuncusuysanız maksimum rahatlığa ihtiyacınız vardır. Slotogate örneğindeki site oyuncular için mümkün olduğunca kullanışlı ve anlaşılır hale getirilmiş olsa bile, bu kesinlikle çeşitli oyunlar oynayabileceğiniz en iyi sitelerden biridir gigadat online casino.

Günümüzde çimento ve epoksi (plastik) esaslı olmak üzere iki farklı türde terrazzo üretimi bulunmaktadır. Den Design olarak markamızın felsefesine en uygun şekilde üretimimizi sürdürebilmek için çevreci çözümlerden yanayız. Tüm terrazzo ürünlerimizi doğal taşlar ve dolgu malzemeleri kullanarak üretiyoruz.

Terrazzo tasarımlarımızı aşağıda görebilir, sayfanın sonunda terrazzo ürünlerinin sipariş süreci ve terrazzo bakımına dair detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sizlerin beklentilerini ve isteklerini dinledikten sonra taş ve renk numunelerimizden birlikte size en uygun olanı seçiyoruz.

Ardından istenilen ölçüde döküm yapmak için kalıplarımızı hazırlamaya başlıyoruz. Kalıplar hazırlanırken eğer karar verdiğimiz renkli ve desenli bir zeminse size hazırladığımız çizim ve renk dağılımlarını sunuyoruz. Onayınızın ardından döküm aşamasına geçiyoruz. Her bir sipariş sizin için özel olarak hazırlanıyor ve üretiliyor. Hazır hiçbir malzeme kullanmıyoruz.

Döküm tamamlandıktan sonra mevsim koşullarına, hava sıcaklığına göre çimentonun kuruma ve mukavemet kazanma süresi değişkenlik gösteriyor. Tamamen sağlamlığından emin olmadan kesim ve cila işlemine başlayamıyoruz.

Sipariş yoğunluğuna ve mevsime göre teslimat süremiz 5-6 hafta olarak değişiyor. Oldukça ağır bir ürün ortaya çıktığı için şu an için yalnıza İstanbul içi teslimat yapabiliyoruz.

Terrazzo yüzeyler ile mermer yüzeyler oldukça benzer. Her ikisinin de kullanımında asit ve şekerli ürünlerin temasında dikkatli olmak gerekiyor. Terrazzo yüzeylerin bakımı ile ilgili detaylı blog yazımızı okumak için tıklayın.